Pravda o mléčných výrobcích II

V minulém příspěvku jsem se stručně věnovala mléčným výrobkům, a proč vlastně nejsou zdravé. Spíše bych řekla, že patří mezi jedny z nejméně zdravých potravin vůbec. Ani kysané výrobky nejsou zdravé. Ti, co produkují mléčné výrobky samozřejmě velmi dobře vědí, jak jsou špatně stravitelné, proto se vás snaží přelstít tím, že přidají do svých výrobků nějaké bakterie, aby se vám zlepšilo zažívání. Vše je bohužel jen o penězích. Nikdo se nikdy nebude zajímat o vaše zdraví.
 
yogurt-3633093_640
 
Mléčné výrobky obrovským způsobem zahleňují vaše tělo. Nedochází ke vstřebávání látek, které potřebujete a nemůžete se ani snadno zbavovat toxinů, jelikož lymfu mléčné výrobky zahleňují také. Zjistíte, že máte vyrážky, ekzémy, alergie, pleť samý „pupínek“. Tyto problémy jsou právě velmi často způsobené mléčnými výrobky. V dnešní době už existuje spousta rostlinných mlék, můžete si je snadno vyrobit třeba z oříšků, které namočíte, potom jednoduše rozmixujete ve výkonném mixéru, a na závěr přecedíte přes plátno.
 
Mléčné výrobky jsou příčinou zhruba 80% onemocnění. Některé jsem zmínila výše, mezi další patří virózy, artritida, cukrovka, osteoporóza, pohlavní choroby, vysoký cholesterol a rakovina. Ráda bych se zastavila právě u rakoviny s krátkým vysvětlením. Mléčné výrobky velmi podporují rakovinné bujení tím, že nejsou pro tělo přirozené a způsobují chronické záněty. Navíc obsahují hormony, po kterých má telátko během velmi krátké doby až ztrojnásobit svou hmotnost. Právě kvůli těmto hormonům a mléčnému cukru lidské buňky rostou abnormálně, a bují.
 
Mléčné výrobky obsahují toxickou bílkovinu kasein, která je velmi levná, velmi dobře se izoluje a je jí hodně. Proto je přítomná téměř všude. Přitom více než 50% dětí netráví kasein vůbec. Kromě zánětů dochází k intoleranci nebo později k alergii na mléčné výrobky. Čím častěji budeme tělu dávat něco, co je pro něj nepřirozené, tím více se tomu bude bránit.
 
Neblahé důsledky konzumace mléčných výrobků jsou však jen jedna strana mince. Jaká je ta druhá, kterou nikdo nevidí, či před ní zavírají oči?
 
Jedná se o způsob, jakým se zachází se zvířaty. Ještě dnes se ve škole standardně učí, že kráva „dává“ mléko. Tento program se v lidech šíří z generace na generaci po mnoho desítek let. Ani polovina vzdělané populace netuší, že kráva musí mít mládě, aby měla mléko. Kráva je savec stejně jako člověk, a i lidská žena musí mít dítě, aby měla mléko mateřské.
 
Aby tedy kráva „dávala“ mléko, musí být neustále v březí. Inseminace (oplodňování) se dělá tlustými kovovými tyčemi zaživa. Tele je krávě ihned odebráno. Za normálních okolností má kráva ve svém vemeni zhruba dva litry mléka pro své telátko. Ovšem my – lidé – ho potřebujeme mnohem více, a tak jej neustále odebíráme, proto nosí kráva ve vemeni až dvacet (20!) litrů mléka. Prakticky nepřetržité dojení je pro krávu bolestivé, struky na vemeni má často rozedřené do krve a trpí na záněty (mastitidu). Zvířata jsou tedy neustále dopována antibiotiky – jinak bychom mléko nemohli pít vůbec. Hmotnost vemene způsobuje obrovský tlak na její nohy. Zároveň skoro neustále nosí v břiše další telátko, které musí vyživovat. Tím vším klademe na krávy takové nároky, jako kdybychom je nutili 6-8 hodin denně běhat. Proto se nemůžeme divit, že se dožívají maximálně pěti let, a ne třiceti, což je za normálních okolností v přírodě přirozený věk.
 
A co se děje s telátkem? Jak jsem již říkala, telátko je odebráno, buď aby dospělo v krávu, která bude dávat mléko, nebo na maso. Lidé milují „zdravě“ vypadající světlé maso, proto se teleti dává strava, která neobsahuje železo. Telata se pak ze zoufalství snaží pít svou vlastní moč, protože instinktivně vědí, že to je jediný způsob, jak získat železo. Chovatelé to vědí a vězní telata ve velmi malých prostorech, aby tomu zamezili.
 
Dnes jsme se bavili o mléčných výrobcích a kravách, ale nemyslete si, že prasata, kuřata a slepice jsou na tom lépe. Nezavírejte oči před pravdou. To, co vidíte v supermarketu nejsou jen regály plné jogurtů, sýrů a mlék!